Podle typu

Vyberte instituci podle typu

Přihlášení auta nebo motocyklu

Jak postupovat při koupi nového vozidla z tuzemska či zahraničí? Jak vyřídit potřebné náležitosti: od výběru vozu přes evidenční kontrolu, pojištění - povinné ručení, přihlášení nebo registraci vozidla do registru až po havarijní pojištění:

Povinné ručení srovnání

Zkalkulujte si snadno a rychle nejlevnější povinné ručení na Váš vůz či motocykl:

Pojištění automobilu můžete uzavřít online!

espoluprace-banner1 espoluprace-banner2 espoluprace-havarijni

Stížnosti na Českou kancelář pojistitelů se množí

ČKP je pod tlakem majitelů vozidel, kterým neoprávněně zaslala výzvu k úhradě zákonného příspěvku pojištěných.

Česká kancelář pojistitelů je profesní organizací pojišťoven poskytujících povinné ručení vozidel provozovaných na pozemních komunikacích. Je právnickou osobou zřízenou dle zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

V souladu se zákonem eviduje na základě dat z jednotlivých pojišťoven a centrálního registru vozidel (CRV) vozidla nepojištěná a vymáhá po majitelích vozidel tzv. zákonný příspěvek nepojištěných. V případě nehody způsoběné nepojištěným vozidlem pak vymáhá škodu opět na majiteli.

V průběhu roku rozeslala ČKP téměř 500 tisíc výzev k úhradě zákonného příspěvku nepojištěných. Ve svých statistikách uvádí procento rozporovaných výzev cca 15%, z toho 10% oprávněných a 5% způsobených nepřesností v datech. Jako hlavní důvod uvádí, že ministerstvo dopravy odmítá předat kompletní přístup do CRV a data jsou tak nepřesná.

Problém je v tom, že se množí stížnosti řidičů na tyto neoprávněné výzvy /viz odkazy níže/. Média zatím tuto skutečnost ignorují i když internet je již plný špatných zkušeností s ČKP a v poslední době padlo i několik trestních oznámení pro podezření z podvodu.

Z jednotlivých příspěvků dohledatelných na internetu se zdá, že ČKP zcela záměrně v případě nepojištěného vozidla obesílá všechny (!) historické majitele vozidla a zkouší, zda některý „nevyměkne“ a zaplatí, čímž vezme odpovědnost za dané období na sebe.

ČKP formuluje dopisy alá vymahačské agentury, kdy s každým dopisem částka narůstá a tlak se zvyšuje. Na případné písemně doručené námitky reaguje po dlouhé době zamítnutím, infolinka je natolik "neprůstřelná", že vám nepodá žádné konkrétní informace nebo se v horším případě setkáte s arogancí. Současně se snaží výzvami a upomínkami navodit dojem, že dotyčný má povinnost dokazovat svou nevinu, přitom tento spor by byl v občanskoprávní rovině a bylo by na žalující straně (tedy ČKP) prokázat u soudu oprávněnost nároku.

Jedním z cynických příkladů je žaloba majitele muzea motocyklů, po kterém ČKP vymáhá příspěvek za muzejní exponáty, které evidentně nejsou provozovány na veřejných komunikacích.

Podělte se o své zkušenosti s ČKP a získejte radu v novém diskusním fóru AntiČKP.cz

Více o zkušenostech motoristů zde:

 

ČKP je moc
15.06.2012 15:46:37 | Tomáš
Také mi přišla výzva a neoprávněně... Žijeme v právním státě? http://www.antickp.cz/1/2/antickp-nase-mise
ČKP-bolševický bordel
12.07.2012 22:24:00 | neplatič
Také já jsem obdržel výzvu smaozřejmě neoprávněnou. Asi by to chtělo udělat v jejich sídle defenestraci.
ckp
21.01.2013 14:09:30 | Ctirad Pavelka
pomůžu vám vyřešit jakýkoliv problém s CKP. Nejsem žádná firma!!! Nenechte se okrádat. Neváhejte mne kontaktovat na email. www.antickp.cz Rád vám pomůžu
ČKP A PODVODY
18.03.2013 19:23:07 | Pitr
Dnes mi přišel od ČKP výhružný list, abych zaplatil 6480,- korun z důvodu, že jsem neměl pojištěné auto v období 11.11.2011, celých 90 dnů. Byl jsem po bouračce, kdy nám jej zcela odepsal nezodpovědný řidič. Jen tak tak jsme to přežili a několik měsíců jsme byli nepohybliví. Už jsem nevěděl jak to vše bylo a tak jsme si s ženou řekli, že to zaplatíme, abychom měli pokoj. Byl jsem natolik bez sebe vzteky, že jsem se pokusil vyhledat Kupní smlouvu. Nakonec se mi ji podařilo dohledat a jaké bylo mé překvapení, když jsem se podíval na datum, kdy bylo auto prodáno a odhlášeno. Auto jsem jako totálku prodal servisu na ND a při té příležitosti jsme jej i dne 8. 11. 2011 společně odhlásili na policii. Byly odevzdány i značky. Dne 11.11. 2011 jsem ukončil povinné pojištění u pojišťovny Česká podnikatelská. Prosím Vás lidi, nebuďte jako já a nenechte se dohnat do kouta pohrůžkami. Než něco zaplatíte, tak si vše pořádně ověřte. Z mého případu vám je jasné, že ČKP jsou schopni jakéhokoli darebáctví. Zítra jedu s advokátem k soudu a tak se ho vyptám, jestli se s jejich praktikami nedá něco dělat. Jestli to vyjde a bude čas, tak se o info s Vámi podělím.
ČKP a soud
18.07.2013 00:17:14 | Tomáš
Jsem bezradný a vzteky bez sebe.Přišlo mi od ČKP a následně od jejich vymahačů zaplatit skoro 20.000.-za 3 měsíce nepojištění auta Ford Tranzit, které v té době procházelo celkovou generálkou.Situace dospěla až k soudu, kam jsem se dostavil jen já,vyzbrojen potvrzením autodílny která opravu prováděla, o nepojízdnosti vozidla v uvedených 3 měsících.Nemohu li vozidlo provozovat, nemohu s ním způsobit škodu a tudíž nemusím být pro tento případ pojištěn, myslel jsem si.Ale paní soudkyně mě vyvedla z omylu slovy že ví co je to za ksindl(ČKP), ale když jsem se v odvolání proti platebnímu rozkazu přiznal jako majitel, musím zaplatit.ČKP nepřiznala žádné náhrady, jen samotný "dluh" 120 Kč denně.Dodnes slyším její slova na rozloučenou, kdy mi říkala"kdybyste napsal, že žádné takové auto nemáte shodila bych to ze stolu.Oni ani nepříjdou k soudu a prostě to zkouší.Ale když jste se přiznal tak musíte zaplatit.
česká kancelář pojistitelů
09.08.2013 15:07:25 | Jiří
Tradičně 2 x do roka odevzdávám SPZ do depozitu, tradičně 2x do roka přijde výhrůžný dopis od Č.K.P.Čas jsou peníze a poštovné stále dražší. Je možné těmto parazitům poslat dobírkou částku za účelně vyložené náklady? Posílám vše doporučeně.
ČKP
29.01.2014 15:27:46 | Mira
I mě přišla neoprávněně výzva k zaplacení částky 10.260,- 144 dní/70 kč za den, je to zlodějna největšího kalibru. Podávám trestní oznámení za podvod a o pokus vymámení neoprávněné částky na účet ČKP!
Fašistická zájmová organizace organizace ČKP státní správa ČR v jejich službách.
08.03.2014 18:13:01 | František Nebojsa (Fim fárum)
Chybou pojišťovacího agenta staré pojšťovny a mylným výkladem nové pojištovny průtah 45 dní.Pojišťovna se omluvila ČKP Ostrava to odsouhlasila.Nastopily hyjeny z Č.Bud vymahači hned telefonáty vyhrůžky.Mám strach o rodinu,majetek,zdraví a život.Manželka se zhroutila žijem s jednoho důchodu Mám chuť skončit se životem NENÍ DOVOLÁNÍ.Tohle je právní stát!?Správní řízení- po doložení dokladů na které se nikdo nepodíval a nikdo se na nic neptal 40000Kč!Prý udání ČKP.Pozor na kupní smlouvy a data.Nic nepomůže odhlásit vozidlo od pojištění až za týden.Vozidlo zakoupené 13.3. pojištěné starým majitelem do 20.3 a vy zaplatíte 17.3 je POZOR 4 dny nepojištěné dle ČKP sankce- je to PODVOD.Co takhle tvrdost zákona?
výzva
21.05.2014 15:15:41 | Lenka Jelínková
Značka: 7025139781
Dovoluji se informovat, jak je možné, že mám nedoplatek 27 730 Kč, když od prvního dne jsem měla povinné ručení sjednané u České podnikatelské pojišťovny a po celou dobu jsem plnila povinnost platit. Žádám o vysvětlení.
ČKP zkratka pro potulné lehké ženy! A manželky kanců.
19.06.2014 19:54:05 | Alan Šoch
V tomhle prapodivném státě si kdejaké zájmové združení může dělat co chce.Jednatele má v NL nabo Švédském království.Klidně se odhlásíte od zlodějské pojišťovny k jiné výhodnějěí a jste v (WC)!Nějaký smrad se Slavia s Prahy zadrží vaše doklady a nová pojištovna nemůže pojistku uzavřít!A už jste v tom - tak pod nátlakem a exekucemi jsme zaplatili ČKP které pendluje jednou do Ostravy,Prahy,Opavy,Č.Budějic , hle odborníci Mgr.,bc.,Dis....vás rozlousknou - oni nic nemaji ,jim nic nepřišlo.Tak další kamoši TRANSCOM s.r.o keré se hrabe ve vašich interních datech si přise--dalších 1000 Kč + a kolotoč jede znova.Udání na st,zastupitelství se spáchání zločinu,noční telefonáty,vyhrůžné dopisy.Policie čumí jak telata na nová vrata!Nic se neděje.Elektroniocký soudce,urychlené vymáhání dluhů pro Sokola a jemu podobné! To že by se chtěl někdo omluvit - ne napadnou vás telefonem,uráží.Něco vrátit - ani omylem ,taky kdež peníze už rozkradli.Myslím že pan ministr Kalousek nám všem pěkně zavařil,záměrně.Oni i ti zákonodárci asi nebudou zcela v pořádku - jak mám pojistit auto které jsem ještě neviděl a nekoupil- všude neni je Praha!Ovšem všude na DI je nastrčená oduševnělá madam která bez váhání se hrabe ve st. databázi a podává na vás udání za zločin nákupu auta v neděli a pojištění v pondělí.Stojí to 90 Kč + obslužnost 1800Kč!Krom hovadin po stěnách DI - by mohl být postup jak to udělat abych nejel s nepojištěným!
ČKP
19.11.2014 16:26:26 | kadleček Ondřej
Čkp je zasranej bordel co dělaj jak si ty kurvy můžou dovolit si učtovat něco s kym nemám nic podepsanýho kdo oni jako jsou?? tady ten stát je zkurvenej bordel každej si tady dělá co chce!! do píče s posranym prezidentem a touhle podplacenou vládou akorá je to banda línejch zavšivenejch parchantů!
Konec podvodníkům ČKP
12.01.2015 15:15:11 | Dušan Klega
ČKP - ČESKÁ KANCELÁŘ PODVODNÍKŮ !!!!!
Dnem 15.1.2015 je v platnosti zákon 354/2015 Sb. který ukončuje možnou podvodnou činnost ČKP (Český Konec Podvodníků )!!!!!
ČKP Opava
12.03.2020 11:09:02 | Jana Baronová
ČKP je organizace,která neoprávněně vymáha po občanech částky ,které neodpovídají.Neodpovídají na dotazy a jejich společnost je arogantní vymahačská,která bohatné na úkor občanů,kteří v tomto státě nemají zastání.Media jsou lhostejné a nepokazuji na tuto společnost.
Šmejdi ČKP
16.02.2021 11:50:48 | BB
Také mě dvakrát poslali dopis, neoprávněně. Buď penale za auto co jsem
prodala nebo při koupi noveho, to přislo penále za dobu kdy jsem ani nebyla majitelkou a předchozí majitel auto pojištěné měl. Pokud mají přístup a data od pojišťoven když se na tomto základě ohaneji oprávněným vymahanim, tak ať si zjistí kdo je nebo byl skutečným majitelem a od kdy do kdy platil povinné ručení. Pouze obírají slušně lidi o peníze a zkouší kdo vymekne.At jdou po těch co vůbec nemají povinné ručení. Pokud ještě jednou šmejdi něco zkusí dám je k soudu.

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Zrušení sankcí ČKP od 1.1.2015

Pokud vás ČKP neoslovila do 15.1.2015, již po vás nesmí dále vymáhat sankce za neuhrazené povinné ručení! Více ...

Stížnosti na Českou kancelář pojistitelů se množí

ČKP je pod tlakem majitelů vozidel, kterým neoprávněně zaslala výzvu k úhradě zákonného příspěvku pojištěných.

Více ...

Tmavá skla ano či ne?

obrazek Tmavá skla od dnešního dne upravuje vyhláška. Abyste se vyhli pokutě, je nutné si nechat zkontrolovat propustnost skel v nejbližší stanici technické kontroly. Více ...

Povinné ručení online

Porovnejte si a vyberte nejvýhodnější pojištění pro Váš vůz!

Uzavření smlouvy on-line během několika minut!

Doporučujeme

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.