Podle typu

Vyberte instituci podle typu

Přihlášení auta nebo motocyklu

Jak postupovat při koupi nového vozidla z tuzemska či zahraničí? Jak vyřídit potřebné náležitosti: od výběru vozu přes evidenční kontrolu, pojištění - povinné ručení, přihlášení nebo registraci vozidla do registru až po havarijní pojištění:

Povinné ručení srovnání

Zkalkulujte si snadno a rychle nejlevnější povinné ručení na Váš vůz či motocykl:

Pojištění automobilu můžete uzavřít online!

espoluprace-banner1 espoluprace-havarijni espoluprace-banner2

Dovoz automobilu ze zahraničí

Dovoz automobilu ze zahraničí

Chystáte se přivést si vozidlo ze zahraničí? Poradíme Vám jak postupovat při přihlášení vozidla nebo motocyklu dovezeného ze zahraničí. Na co nezapomenout a jak si ušetřit starosti s dovozem, evidenční kontrolou a registrací automobilu.

S příchodem Nového roku nepřibyly jen prázdniny a volnější silnice v našich velkoměstech, ale také možnost přivézt si vozidlo ze zahraničí, aniž bychom museli hledět na jeho stáří. Nastává hned mnoho otázek, na které je třeba znát odpověď, než-li se rozhodnete Vámi vysněný vůz přivézt ze zahraničí. Jedna zásadní otázka je Jak náš nový vůz přihlásit? Nerad bych zapomněl na nějakou důležitou maličkost a tak to raději vezmu pěkně popořádku.

Výběr vozu a jednání s prodávajícím


Dejme tomu, že jsme se již rozhodli pro určitý vůz dle našich vlastních parametrů. V případě, že si nevíte rady, na www.autokontakt.cz Vám jistě rádi poradí.

Jako první bude nutné zkontaktovat prodávajícího a domluvit se s ním na kupních podmínkách, způsobu platby, odhlášení vozu a termínu převzetí.

V první řadě Vám doporučujeme neplatit žádné zálohy předem, aniž byste vůz viděli. I ve vyspělé západní Evropě se najde spousta "vychytralých" lidí, kteří se Vás budou snažit "podfouknout". Nejlepší cesta je domluvit se na daném vozu dle Vámi vytisknuté kartě vozu, kterou odešlete prodávajícímu s případnými podmínkami obchodu včetně předběžné kupní ceny, kterou Vám prodávající pošle potvrzenou zpět. Pokud tuto objednávku nebudete mít, může se Váš dovoz vozu změnit v bezvýznamný výlet po Evropě. S takto potvrzenou objednávkou přijedete pro auto, které po důkladné prohlídce koupíte či nikoliv.

Odhlášení vozu v zahraničí a převoz do České republiky


Potřebné upozornění: nezapomeňte vůz odhlásit v zemi odkud si vůz vezete a také zkontrolovat, zda-li vůz má evropskou homologaci,potřebnou pro přihlášení v ČR.

Odhlášení vozu je možné uskutečnit na městských úřadech. V případě převozu Vašeho nového klenotu budete potřebovat převozní značky, které se pohybují v cenách okolo 100 EUR. V případě, že vozidlo povezete na odtahovce, nebo vleku, tento poplatek a převozní čísla nejsou nutné.

Přihlášení vozu v České republice


Vozidlo jsme zdárně dovezli domů a tak je zhruba polovina práce za námi. Nyní nastává procedůra přihlášení vozu. S vozidlem je třeba navštívit stanici technické kontroly a měření emisí. Zde budeme potřebovat provézt tzv. dovozovou technickou prohlídku (cca 2500,- Kč, měření emisí 1500,- Kč a evidenční prohlídku 200,- Kč. S těmito dokumenty a s velkým odhlášeným technickým průkazem země původu vozu odevzdáme na magistrát Vašeho města na oddělení dopravně správních agend, kde nám vystaví tzv. čistopis velkého technického průkazu cca 1000,- Kč (na vystavení technického průkazu mají tyto organizace ze zákona až 30 denní lhůtu), se kterým společně s dovozovou technickou prohlídkou, emisemi a evidenční prohlídkou a povinným ručením můžete vůz přihlásit do evidence motorových vozidel 800,- Kč a můžete uskutečnit svou první projížďku v novém voze.

Uvedené ceny jsou orientační a záleží na cenové politice jednotlivých provozovatelů stanic technicko kontroly a měření emisí.

Snadněji to nepůjde?


V případě, že nemáte tolik času kvůli svém maximálnímu pracovnímu vytížení, nebo snad jen proto, že zrovna obchodujete třeba s počítači, nebo zeleninou a nemáte tolik zkušeností, nezoufejte. Jsme připraveni Vám se vším pomoci a vše vyřídit za Vás.

U nás stačí pouze si vybrat jakým vozem chcete jezdit, nebo jen to, jak by mělo Vaše auto snů vypadat, nebo co by mělo splňovat a my už zařídíme vše ostatní k Vaší plné spokojenosti tak, aby jste se mohli naplno věnovat své práci. Vůz za Vás vybereme, prověříme a zkontrolujeme. Vyřídíme převoz a dopravu k Vám do Vašeho města, vyřídíme všechny formality pro přihlášení vozu a to dokonce v kratším termínu. Zařídíme financování u vybraných partnerů, stejně tak jako pojištění od základních pojistek až po pojištění pro ty nejnáročnější a Váš vůz Vám přivezeme do Vaší garáže již přihlášený včetně českých SPZ a dokladů.

Zbývá si jen vůz pořádně porhlédnout, předat, předvézt a seznámit Vás s obsluhou Vašeho nového vozu přímo u Vás ve firmě, nebo doma. Už nemusíte?.

Už se stačí jen spojit s Vaším autokontaktem...

Přejeme Vám nmnoho úspěchů a zdaru s dovozem vozů, spokojenost a hlavně šťastné návraty z Vašich cest.

 

Tým Přihlášení.cz

přihlásit auto dovezené z Ruska
09.07.2012 09:54:34 | Oleg
Dobrý den.

Bydlím v Praze, ruský občan, mám dlouhodobý povolení k pobytu. Přinesl s sebou z Ruska auto Nissan (2007r.v.). Auto registrováno v Rusku a má ruski registrační číslo.
Jak se mohu zaregistrovat své auto v České republice? Je možné dočasně registrovat? Můžete mi pomoci?

S pozdravem, Oleg
přihlášení vozu z Rakouska
12.09.2012 08:17:47 | Lenka Hykešová
Dobrý den,

Potřebuji poradit.
Koupila jsem si ojetý vůz v Rakousku a původní majitel ho jde nyní odhlásit abych ho mohla přihlásit já v ČR.
Jelikož jsem stále v Rakousku co potřebuji k převozu vozu když nemá již rakouské SPZ? Jak postupovat v ČR z vyřízením?

děkuji za odpověď
Prihlaseni vozu z Bulharska
16.09.2012 17:52:15 | Jan Nechutny
Dobry den,

jsem pracovne v Bulharsku a kopupil jsem zde oficialne vuz.
Za mesic koncim svou misi a rad bych auto prevezl do Cech a prihlasil.
Potreboval bych poradit , zda je mozne prijet do Cech na BG znackach a udelat odhlaseni z domova.
Nechci jet na prevoznich znackach, protoze na hranicich se Srbskem delaji velke problemy.

Predem dekuji

Jan Nechutny
dovoz z Anglie
26.11.2012 07:22:28 | Roman
Chci koupit auto , které bylo jako nové koupeno v Italii( r.v. 2011 ) .Kupující byl Angličan a po roce se vrátil zpět do Anglie a chce auto prodat , s levostraným řízením je mu k ničemu . Co musí udělat a zaslat za doklady , aby bylo možno toto auto přihlásit v Česku ?
Děkuji za odpověď . Roman
registrace auta se zahranici
11.12.2012 16:26:30 | renata klacova
Dobry den, koupila jsem auto v Belgii, zaridila jsem prevozni znacky na mesic a na Vanoce prijedu do cech zaregistrovat auto.. Muzete mi prosim poradit co vse potrebuji a kde mam auto zaregistrovat.??? Dekuji predem... Renata
odhlášení v německu
12.12.2012 09:21:33 | Pavel
Známí chce přijed z německa jeho autem (registrované v německu) a ponechat mi ho zde k přihlášení. Jak provede odhlášení v německu až se tam vrátí bez auta? Co si musí ponechat, když já budu techničák potřebovat?
Pavel
ztráta malého německého TP
03.01.2013 21:37:44 | ales gollner
Dobrý den. Chtěl bych poradit. Dovezl jsem si automobil z německa a podařilo se mi ztratit malý německý TP. Koupil jsem auto od turka a ten napsal kupní smlouvu přímo z majitele na mě. Automobil mi nechtějí přihlásit bez malého TP. Jak by se dal získat opis nebo kopie malého německého TP. Existuje nějaká společnost která mi s tímto pomůže, nebo jak bych měl postupovat. Děkuji Gollner.
alesgollner@gmail.com 777300032
Dotaz
16.01.2013 21:37:03 | Milan Klejzar
Dobrý den,

koupil jsem minulý týden motocykl(Trike) a chtěl bych se zeptat mám nějakou lhůtu na nahlášení dovozu vozidla? Tříkolka pochází z Německa. Děkuji za odpověd
Dovoz motocyklu z UK
24.01.2013 03:57:08 | Mahdal
Dobry den, mam vybrany motocykl v UK a rad bych ho privezl a prihlasil v CR.
Chci se zeptat, co vse je potrebne pro to udelat co vse musim k tomu mit, kde a jak se plati clo, popr jake dokumenty potrebuji, kupni smlouvu atd?
Dekuji za odpoved
Marek Mahdal
Dovoz auta a přestavba
02.04.2013 17:40:23 | Jakub Jiterský
Dobrý den,
můj případ-dotaz je - mám nabourané auto, konkrétně Opel Vectra B combi 1.6 16V a chci si z německa přivézt jiné, a formou přestavby TP z nabouraného použít na přivezené. Je to u nás legálně možné? A pokud ano, může být jiný motor? Např. 1.8 nebo 2.0 v benzínu?
Děkuji, s pozdravem
odhlášení moto
03.04.2013 14:09:20 | Milan
dobrý den, jak poznám dle italského VTP, že je třeba motocykl odhlášen??
Ztráta TP
21.05.2013 12:05:21 | Renáta
Dobrý den,
během zjišťování potřebných náležitostí k přihlášení vozidla, jsme někam založili velký TP a nedaří se nám ho najít. Máme alespoň kopii a samozřejmě kupní smlouvu. Auto je ze státu, který nespadá do EU. Celní správě prý bude stačit kopie, smlouva a auto, ale nevíme, jak postupovat dál. Dá se tato situace nějak řešit? Předem Vám děkuji za odpověď.
Dědictví a přepis vozidla ze SR
10.06.2013 07:06:22 | Irena
Dobrý den,
mám dotaz jak postupovat při převodu resp. přepisu zděděného auta dovezeného ze slovenské republiky. Dále mám na vozidlo kromě emisního a technického protokolu k dispozici jen VTP, malý TP v době kdy otec auto kupoval/2007/ nevydávali ve SR, alespoň tak řečeno. Registrační úřad ho po mě chce. Je možné vystavit duplikát? Pokud ano kde v ČR nebo v SR? Jak v takovémto případě správně postupovat. Auto je už v ČR. Zatím neodhlášeno.
Děkuji za odpověd'.
dotaz
21.06.2013 12:27:45 | jirka
Dobry den. Dlouhodobe ziji a pracuji v Anglii. Trvaly pobyt mam v Cechach. Existuje nejaka moznost, aby slo prihlasit a pojistit auto s pravostrannym rizenim v Cechach? Tady jsou totiz nekrestansky drahe pojistky. Dekuji Vam za odpoved. Jirka
odhlaseni v sr
13.07.2013 00:00:13 | Jirka
dobry den chtel bych se zeptat jak odhlasit vuz na slovenskych cislech kdyz auto uz mam v CR? koupil sem ho zde v CR od slovenskych obcanu ( sousedu).
dekuji za odpoved
Dovoz vozu ze Švýcarska
14.07.2013 21:46:46 | Jakub Zbořil
Dobrý den, mohu dostat od rodiny vůz ze Švýcarska, jedná se o Lancii Y, vyrobená v itáli, norma euro 3, vůz má homologaci ES, ale rok výroby 2002. Půjde vůz přihlásit v ČR?
dotaz
16.07.2013 18:31:56 | josef
vlastním obytný přívěs z roku 1978, je na německých číslech(žil jsem tam), má ještě rok platnou německou technickou. Nyní bych ho chtěl přihlásit u nás. Je problém se stářím a musím to odhlásit tam kde je přihlášen?(Baden Baden) díky Josef P.
koupě karavan v Německu a Norsku
16.09.2013 04:59:29 | Potrusil
Prosím o radu :
chci si koupit nový karavan a bylo by pro mě cenově a možná i organizačně lepší ho koupit ve zmiňovaných státech.Okamžitě po koupi ho chci v podstatě trvale zaparkovat v kempu v Norsku. Jak podle vás nejlépe postupovat ?? Kde karavan přihlásit, kde platit ručení a pojistku ?? Vše v Česku ?? Musí karavan do České republiky fyzicky přijet ?? Jak to bude s DPH ??
Děkuji Laďa
obytny prives z Nemecka
16.09.2013 10:46:07 | Radek
Dobty den
chtel bych si privest stary obytny prives z Nemecka. Je nejake omezeni vekove jako u aut?? Postup je odhlasit v nemecku,v cesku STK a prihlasit?? Plati se nejaky EKO poplatek jako u aut??
Radek
dovoz auta
01.10.2013 16:33:58 | Libor Roháček
Dobrý den, chtěl by jsem dovézt auto ze země mimo EU. Co je ta evropská homologace nutná k přihlášení?
Děkuji za odpověď.
fiat ducato
08.10.2013 09:43:51 | martin
Dobry den koupil jsem obytné auto které je na českých spz od roku 2005 a dnes mi na stk řekli že mám tp velky i malý na dodávku přitom číslo karoserie je shodné s obytnym autem jak mám postupovat abych to dál do pořádku po prvním majiteli děkuji
Dovoz z Polska
08.01.2014 14:24:26 | Katerina
Dobry den,
mohli byste mi poradit. Chci prihlasit auto s Polska.
Majitel auta rika, ze aby jsem prijela o vikendu a bude vsechno pripraveno. Ale nerozumim tomu, jestli je potreba koupit docasne SPZ nebo muzu prijet na odhlasenym aute s polskymi SPZ. Jestli nebude problem pak prihlasit auto
Dekuji.
odhláška motocyklu?
14.02.2014 10:45:18 | Zdenek
Dobrý den,
koupil jsem z inzerce motocykl a ten mi dovezli s veškerou evidencí servisů a s "Fahrzeugschein" a samozřejmě kupní smlouvu ale netušil jsem že nějaká odhláška vůbec existuje, je opravdu nutná nebo je motocykl tím pádem bez té německé odhlášky bezcenný? Prodávající si nechával 2 tiskopisy formátu A4 ( jeden z nich byla darovací smlouva, druhý nevím ), prosím o radu jak mám nyní postupovat a zda existuje řešení.

Děkuji
Přihlásit dovezený starší karavan
24.02.2014 09:14:24 | Ladislav Pleštil
Vážení,koupil jsem starší karavan dovezený z německa s doklady,
je možné ho přihlásit v české republice a získat SPZ ? A za
jakých podmínek.Předem Vám děkuji a zdravím.
přepis auta
06.03.2014 12:06:34 | hana
Dobrý den,
žiji většinu času v Řecku, kupuji si zde momentalně automobil od známého a nechci ho přihlašovat zde ale v Čr. Je možné auto příhlásit v Čr a zároveň odhlásit v Řecku aniž bych musela na převoz použít převozní značky a auto přepsat v Čr za pomoci plné moci? Je možné auto v Čr používat než se auto přepíše do Čr.

Děkuji mockrát za odpověď.
S pozdravem
Hanka
Přepis auta z Norska
11.03.2014 17:03:15 | martin
Dobrý den,
žiju v Norsku a bude jse vracet do CZ a chtěl bych jsi sebou vzít auto zakoupene v Norsku. Přehlasit na česke značky. Je to možné a co je k tomu zapotřebí za dokumenty?
Děkuji za odpověd
Jak pojistit auto na převoz?
01.04.2014 10:34:28 | Zuzana
Dobrý den, koupila jsem vůz v NL, je potřeba vyřídit si nějaké pojištění vozu na převoz? Nebo vystaví pojišťovana nějaký dočasný/přechodný povinný ručení a já si pak budu moci převést své původní po prodeji starého vozu? Anebo je součástí převozních značek i nějaké pojištění?
Děkuji za odpověď
Zuzana Ž.
Auto na slovenskej SPZ - od rodicov
02.04.2014 09:00:26 | Silvia
Dobry den, som Slovenka s trvalym pobytom v CR a rodicia mi darovali svoje stare auto, bez darovacej zmluvy. Ako mam postupovat v pripade, ze je auto od rodinného prislusnika bez kupnopredajnej zmluvy? Vsetky doklady mam tu v CR, jazdnim na SR znackach, takze neviem, ci vobec budu rodicia moct auto odhlásit na SR?
Prosim o radu, ako spravne postupovat?

Vopred dakujem za odpověď, Silvia
Přepis auta při stěhování z Holandska zpět do ČR
12.04.2014 23:50:30 | Věra Šmejkalová
Dobrý den,
chci se zeptat jak postupovat,když se chci vrátit z Holandska zpět do ČR a mám zde auto,přívěsný vozík,motorku.
Jak co nejjednoduše vše vyřídit.
Děkuji za odpověď.

S pozdravem
Věra Šmejkalová
ojete auto z cizini bez značek
04.06.2014 21:19:54 | Monika
Dobrý den, chtěla bych si koupit auto v Itálii, problém je,že auto je ojeté a je bez registrace..v podstatě tady mi řekli,že provizní značky v tomto případě nedělají, v tomto případě přijet s autem do ČR. Tak bych chtěla vědět,jestli technickou prohlídku udělám tady, jestli u nas mohu vyřídit documenty bez auta...nebo je povinná technická prohlídka...
Pak jak bych měla všechno vyřízené i SPZ bych pro auto jenom zajela..

Děkuji za odpověd, s pozdravem Monika
Pojisteni anglickeho vozu
13.06.2014 20:03:27 | Lukas
Dobry den,
Momentalne ziji v Anglii. Trvaly pobyt mam v Cechach. Chtel bych se zeptat jestli je mozne v CR pojistit vozidlo zakoupene v UK a po prevozu i prihlasit. Dekuji Vam predem za odpoved.
S pozdravem Lukas
problém s přihlášením motocyklu bez malého TP odhlášeného v německu v roce 1995
16.06.2014 21:48:43 | jaromir
Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat při přihlášení starého motocyklu na značky.
Listopadu loňského roku, jsem koupil od nejmenované firmy nepojízdný motocykl data výroby cca 1983 a příslušenství bylo pouze velký TP, manuál,servisní kniha, výpis technických dat provedený přímo ve značkovém servisu, na základě kterého prý neměl být problém získat čistopis. Avšak po zlouhavé procedůře oprav jsem narazil po úspěšném absolvování dovozové technické prohlídky na problém v podobě úředníka, který mi odmítá motocykl bez malého TP (který se pravděpodobně během těch 20 let, kdy byl motocykl nepojízdný ztratil) Dá se motocykl přihlásit, aniž bych musel složitě v německu vyhledávat původního majitele a prosit ho o nalezení :-). Děkuji za radu. S úctou Jarin
auto ze švýcarska
25.06.2014 21:45:04 | martin
Dobrý den,
pracuji ve švýcarsku a budu zde končit.Koupil jsem si zde Oktavii.Je 7 let stará.Teď se chci vrátit a vzít si ji do česka.Může mi prosim někdo poradit co vše mě čeká za vyřizování a hlavně placení?
Děkuji mockrát
Martin
Pojisteni anglickeho vozu
30.06.2014 00:02:33 | Lukas
Zdravím, nevim co je tohle za tým přihlášení, když mi ještě nikdo neodepsal. Jak to tedy funguje?

Přihlašeni vozidel z EU,USA atd.
31.07.2014 18:31:11 | Petr
Potřebujete pomoc,nevite si rady při přihlaseni vašeho vozu?
hp2002@seznam.cz
Prepis auta pri stehovani z Francie
28.08.2014 14:50:27 | Pavel
Dobry den

Ziji ve Francii a budu se stehovat zpet do CR. Chtěl bych si vuz prehlasit do CR. Co je k tomu potřeba? Je nutne odhlásit aut ve Francii a mit prevozni znacku anebo se vse resi az v Cesku?
Predem diky.

Pavel
auto z francie
23.02.2015 20:01:55 | Maršálek
Dobrý den
Můj přítel mi chce prodat auto z Francie, které tam užívala jeho dcera . Ona auto odhlásí a měla by ho dovést do Česka jak mám pokračovat dál. Nebo mi můžete pomoci vy? a jak

Děkuji za odpověď
Dovoz auta z DE
03.05.2015 18:44:33 | Tomáš Krist
Dobrý den,

chci se zeptat. Můj německý šéf mi nabídl jestli nechci koupit jeho auto. chci se zeptat jestli je možné nechat auto při převozu auto na německých značkách, které mu pak pošlu.
Jde o to jestli nebude dělat nějaký úředník zde v česku problémy?

díky s pozdravem Krist
auto z ruska
20.05.2015 18:31:11 | Naty
Dobrý den, jsem občankou Ruska a v ČR mám povolený dlouhodobý pobyt. Nyní si chci v Rusku koupit auto. Můžu s autem pojištěným v Rusku přijet do ČR? Je možné auto dočasně zaregistrovat v ČR? Jaké se platí poplatky?
Předem děkuji za odpověd.
Naty
Toto je reklamni web
14.06.2015 15:55:02 | Tomas
Proto vam nikdo neodpovi. Text je ukradeny z webu http://www.autokontakt.cz/
dovoz zo zahraničia
16.07.2015 14:22:09 | Linda Lojdova
Dobrý deň,priateľ kúpil auto z autobazáru na Slovensku, ktoré nie je ešte na slovenských značkách. Auto chce prihlásiť priamo v Čechách nakoľko je občanom Českej republiky. Čo je potrebné pre prihlásenie auta a koľko dní sa čaká na značky?
Dvojí doklady
26.07.2015 11:34:18 | Martin
Dobrý den. Chci zakoupit automobil dle českého TP dovezený z Bulharska před třemi roky. Zjistil jsem že automobil je také ještě stále registrovaný neodhlášený v Bulharsku. Jakým způsobem toto vyřešit abych neměl do budoucna někde nějaké potíže? Děkuji
dovoz traktoru z Anglie
25.09.2015 17:37:56 | Vlastimil zvěřina
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jak je to s dovozem traktoru z Anglie. Jedna se mi o nasledne placení DPH cla či jiných poplatků. A jak je to s následným přihlášením v ČR?
Děkuji za odpověď. Vlastimil Zvěřina
Registrace automobilu ze zahranici
10.01.2016 17:10:12 | Jana
Dobry den,

muj pritel je Ital a chce se v brzke dobe prestehovat za mnou do CR i kdyz do Italie jezdime casto. Chce prepsat sve auto na me jmeno. Ja bych tady platila povinne ruceni atd. Co vse musime udelat? Muzeme do CR prijet s italskou registracni znackou a zaregistrovat pak auto u nas. Dekuji za odpoved.
Jak zaevidovat polské auto
14.02.2017 14:23:06 | Alena
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak zaevidovat u nás polské auto. Přítel je Polák, který tento měsíc dostal trvalý pobyt v Čechách. Má auto koupené v Polsku na polské RZ. Jak auto přeevidovat na českou RZ. Auto je fyzicky v Čechách a denně používáno. Na každém úřadě nám říkají něco jiného.
Děkuji za odpověď

Alena
dan z automobilu Nemecko
15.02.2017 20:44:00 | Martin
Dobry vecer,
mohli byste mi prosim poradit v tomto pripade?

> nemecka fyzicka osoba proda v nemeckem bazaru automobil z prvni ruky bez dane a ten ho proda nasledne mne, tez bez dane. Musim ja jakozto fyzicka osoba neco doplacet v cechach?
Dekuji za vasi odpoved, Martin
Dovoz s Rusko
16.07.2017 09:17:39 | Roman
Dobry den!Mam trvaly pobyt v Cesku a chci udelat dovoz s Ruska auto ktery mam na ruskih spz
Celkem prosim pomoci pri dovoze(papiry,celnica)-vsechno co spojeno c auto
přeregistrace auta ze Slovenska
22.08.2017 19:13:40 | mdejvidos
Dobrý den, na manželku je na Slovensku registrované auto škoda fabia r.v. 2011 se slovenskou SPZ. Trvale žijeme již v ČR. Nyní chceme auto registrovat do ČR na našeho strýce. Co pro to musíme udělat a jak vlastně auto ze Slovenska dopravit do Čech - nějaká převozní SPZ i s pojištěním??
děkuji
dovoz auta z Německa
03.11.2017 09:50:18 | ladislav nepras
chci si koupit automobil v Německu,jak ho dopravím domů,a jaké doklady budu potřebovat na našem magistrátě pro přihlášení vozidla.Děkuji
Dovoz SR
21.03.2018 20:03:35 | Radek
Dobrý den, koupil jsem auto od Slovenského majitele (firmy) na slovenských SPZ a přivezl jsem si ho do ČR. mám od toho kupní smlouvu. Potřeboval bych vědět jak přesně postupovat.. Tady v ČR to vím že se udělá dovozová STK(evidenčka)+ emise a pak se jde řešit na úřad ale spíše by mě zajímalo co má udělat majitel na slovensku a jaké dokumenty k tomu potřebuje. popřípadě muj tel. 775704676 . Děkuji
Vozidlo s řeckou SPZ
18.04.2018 15:53:30 | Lucy
Dobrý den, chci si koupit auto, které je v současné době ve vlastnictví řeckého občana (SPZ je registrovaná zřejmě u řeckých úřadů). Máme uzavřít kupní smlouvu, jen potřebuji vědět, až ho budu přihlašovat jako kupující, co k tomu potřebuji z jeho strany (jestli stačí jen technický průkaz, Řekové mají jen jeden nebo něco dalšího?) a jestli je nutné, aby toto auto odhlašoval v Řecku a byl mu vystaven nějaký doklad o tom, že jej odhlásil. Prodávající Řek žije nyní v České republice, cca přes rok. Děkuji.
dotaz
28.06.2018 16:48:19 | Věra
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda musím mít přeložený velký TP pro registraci auta dovezeného z Rakouska. Děkuji za odpověď.
stehovani ze svycarska zpet do CR
17.12.2018 10:50:08 | Marek
dobry den, chtel jsem se zeptat jak postupovat ohledne celniho rizeni, kdyz auto bylo na ceskych znackach a ted je na svycarskych, ale stehuji se zase zpet do CR.

Co budu potrebovat na celnici? Clo by spravne byt nemelo ne ?

Dekuji za odpoved
převozní nemecké SPZ
02.01.2019 15:49:41 | Martin
Dobrý den,

přivezl jsem aute z Německa na převozních SPZ s červeným pruhem.
Chtěl bych se zeptat.. auto mám již přihlášeno na českých spz a ty německé zůstali.
Mám nějakou povinnost je vrátit ?
Při jejich registraci si na úřade brali detaily učtu a iban, tak nevím zda při nevraceni nehrozí nějaká penalizace.

předem děkuji

Traktor
20.07.2020 08:47:01 | Radek
Dobrý den
Chtěl bych dovézt trsktor zetor z roku 1966 ze Srbska má techničák .otázka půjde to přihlási bez problému když to není z EU
Di za info Radek
otázka dočasné registrace vozidla pro studenta
15.12.2020 17:21:57 | Olga
Dobrý den.

Jsem studentka, bydlím v Praze, ruská občanka, mám dlouhodobý povolení k pobytu. Přinesla s sebou z Ruska auto Nissan (2011r.v.). Auto registrováno v Rusku a má ruski registrační číslo.
Jak se mohu zaregistrovat své auto v České republice? Musím to dělat? Je možné dočasně registrovat? Můžete mi pomoci?

Dekuji za odpoved

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Zrušení sankcí ČKP od 1.1.2015

Pokud vás ČKP neoslovila do 15.1.2015, již po vás nesmí dále vymáhat sankce za neuhrazené povinné ručení! Více ...

Stížnosti na Českou kancelář pojistitelů se množí

ČKP je pod tlakem majitelů vozidel, kterým neoprávněně zaslala výzvu k úhradě zákonného příspěvku pojištěných.

Více ...

Tmavá skla ano či ne?

obrazek Tmavá skla od dnešního dne upravuje vyhláška. Abyste se vyhli pokutě, je nutné si nechat zkontrolovat propustnost skel v nejbližší stanici technické kontroly. Více ...

Povinné ručení online

Porovnejte si a vyberte nejvýhodnější pojištění pro Váš vůz!

Uzavření smlouvy on-line během několika minut!

Doporučujeme

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.